Informacja

Producenci

Dostawcy

BEZPIECZEŃSTWO PŁATNOŚCI

Ochrona kupujących PayPal

W ramach programu ochrony kupujących, jeśli przedmiot kupiony online do Ciebie nie dotarł lub znacząco różni się od opisu, możemy zwrócić Ci pełną kwotę, włącznie z kosztami wysyłki. Ochrona kupujących obejmuje spełniające warunki towary zakupione online w serwisie eBay lub na innych stronach i opłacone w systemie PayPal. Ochrona obowiązuje też w przypadku płatności dokonanych na stronie PayPal. Obowiązują określone postanowienia.

Więcej o Ochronie kupujących 

Więcej informacji na temat obowiązujących warunków programu ochrony kupujących znajdziesz w naszej Umowie z Użytkownikiem.

Jakie przedmioty podlegają ochronie?

Większość artykułów fizycznych, które można wysłać pocztą i których sprzedaż nie jest prawnie zabroniona. Oto przykłady, kiedy otrzymany przedmiot znacząco różni się od opisu: przedmiotem zakupu była książka, a dotarł do Ciebie film, przedmiotem zakupu był towar nowy, a dotarł do Ciebie używany, zamówiono 3 przedmioty, a dotarły 2, przedmiot został uszkodzony podczas dostawy, w dostarczonym przedmiocie brakuje części (o czym sprzedawca Cię nie poinformował), zakupiony przedmiot był oryginałem, a dotarła do Ciebie podróbka.

Co nie podlega ochronie?

Program ochrony kupujących PayPal nie obejmuje nieruchomości, pojazdów zmotoryzowanych (wszelkiego rodzaju), maszyn przemysłowych (wszelkiego rodzaju), bonów upominkowych i kart typu prepaid oraz artykułów niezgodnych z naszymi zasadami lub przepisami prawa. Ochrona nie ma zastosowania w przypadku przedmiotów zakupionych osobiście (nie online) oraz pieniędzy przesłanych rodzinie lub znajomym.

Jak przebiega proces ochrony?

Aby zainicjować proces ochrony kupujących, należy zalogować się do konta i zgłosić spór w ciągu 180 dni od daty wysłania płatności. Jeśli sprzedający nie zaproponuje zadowalającego Cię rozwiązania, musisz przekształcić spór w roszczenie. Masz na to 20 dni od chwili zgłoszenia sporu. Przekształcając spór w roszczenie, prosisz PayPal o rozstrzygnięcie sprawy. Po zapoznaniu się z przedstawioną sytuacją, podejmiemy decyzję, bazując na zebranych informacjach oraz postanowieniach Umowy z Użytkownikiem.

Ochrona konta

Nie ponosisz odpowiedzialności za nieautoryzowane zakupy dokonane ze środków na Twoim koncie, jeśli zgłosisz zdarzenie podlegające ochronie w ciągu 60 dni. Oznacza to, że jeśli ktoś skradnie informacje dotyczące Twojego konta i je wykorzysta, możesz ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów.

Służymy pomocą

Możesz liczyć na nasze wsparcie w przypadku nieautoryzowanych transakcji, reklamacji lub innych wątpliwości.

Nasz Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji. 

Ochrona sprzedających

Jeśli otrzymasz nieautoryzowaną płatność (np. z konta zaatakowanego przez hakera) lub kupujący zgłosi, że zakupiony przez niego przedmiot nie został dostarczony, możesz skorzystać z ochrony sprzedających i odzyskać pełną kwotę transakcji za przedmioty spełniające warunki programu.

Więcej informacji znajdziesz w Umowie z Użytkownikiem

Jakie transakcje podlegają ochronie?

Ochrona obejmuje większość artykułów fizycznych, które nadają się do wysłania pocztą i których sprzedaż nie jest zabroniona.

Jakie transakcje nie podlegają ochronie?

Program ochrony sprzedających PayPal nie obejmuje sprzedaży przedmiotów zabronionych i niezgodnych z naszymi zasadami. Ochronie nie podlegają przedmioty wysłane, ale nie pokrywające się z opisem, ani przedmioty dostarczone osobiście bądź takie, których wysyłki nie udokumentowano i których dostawy nie można prześledzić online.

Wymogi

Transakcja musi być oznaczona jako uprawniona do ochrony sprzedających na stronie szczegółów transakcji na Twoim koncie PayPal oraz w wiadomości e-mail z potwierdzeniem transakcji. Towar powinien być wysłany na adres kupującego podany na stronie szczegółów transakcji, a płatność za przedmiot dokonana w pełnej kwocie z konta PayPal. W przypadku nieautoryzowanych płatności musisz dostarczyć dowód wysyłki, a jeśli kupujący zgłosi, że przedmiot nie został dostarczony, poprosimy Cię o dowód dostawy (status z systemu monitorowania potwierdzający, że przesyłka została dostarczona). Ponadto, aby móc korzystać z ochrony sprzedających, musisz spełniać pewne kryteria dotyczące niskiej liczby reklamacji i obciążeń zwrotnych w stosunku do liczby otrzymanych płatności. 

Służymy pomocą

Możesz liczyć na nasze wsparcie w przypadku nieautoryzowanych transakcji, reklamacji lub innych wątpliwości. 

Nasz Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

PayPal.png   Cards3.png